Fitness

FITNESS

V prvom rade by ste sa mali oboznámiť so skutočnosťou, o čom vlastne taká posilňovňa je a na spevnenie ktorých svalových partií konkrétne stroje slúžia. Nebojte sa teda absolvovať malú exkurziu našim zariadením a neotáľajte ani s otázkami smerovanými skutočnému odborníkovi v tejto oblasti. Nechajte si vysvetliť účinky i správnu techniku cvičenia, pomôže vám to vyvarovať sa nepríjemným preťaženiam, či len obyčajným rozčarovaniam z neželaného konečného efektu.

Minimálne tri úvodné tréningy by mali prebiehať formou kruhového tréningu. Slúži na rovnomerné precvičenie celého tela, teda veľkých i malých svalových partií a znamená, že v dvoch až troch sériách prestriedate cvičenie na jednotlivých strojoch. Vaše telo si touto formou oboznámenia s novým systémom zaťaženia ľahšie zvykne na pohyb.

Strečing je súčasťou každého fitness tréningu a je nielen zdravý, ale prispieva tiež k vytvarovaniu štíhlych dlhých svalov.

KARDIO

Pomocou kulturistického tréningu môžeme dosiahnuť zväčšenie objemu, väčšiu hustotu svalstva alebo dokonalejšiu vyrysovanosť. Tieto všetky znaky sa dajú pozorovať pomocou pohľadu a sú aj hlavným kritériom pri posudzovaní účinnosti tréningového zaťaženia. Na druhej strane silový tréning podporuje vyššiu hustotu kostí, zvyšuje vôľové vlastnosti, podporuje psychickú odolnosť, teda také deje a zmeny, ktoré nie sú vidieť pohľadom. Ani jedny z účinkov na organizmus nemožno podceniť a treba ich rozvíjať súčasne.

Osobitný vplyv má tréning na srdce, ktoré tvorí najdôležitejší sval v ľudskom tele. Kardiovaskulárny systém je tvorený srdcom, cievami a krvou. Jeho hlavnou úlohou je transport kyslíka do pracujúcich orgánov a následne odstraňovanie odpadov metabolizmu.

Dokonalý srdcovo-cievny systém je zárukou bezproblémového fungovania organizmu a je predpokladom optimálnej odozvy organizmu na silový tréning, čo znamená, že tréning je limitovaný úrovňou a potenciálom srdcovo-cievneho systému.

Medzi hlavné výhody kardio-tréningu patria:

  • väčší objem prečerpávania krvi
  • fyziologicky zväčšené srdce
  • zníženie krvného tlaku
  • zníženie pokojovej pulzovej hodnoty
  • zväčšenie objemu hemoglobínu
  • účinnejšie zásobovanie svalov kyslíkom
  • rýchlejšie odstraňovanie splodín z organizmu
  • zníženie cholesterolu

Aerobic

BODYWORK (BODYFORM, SOM)

je postupné posilňovanie svalových skupín. Využíva hmotnosť vlastného tela, jednoručné aerobicové činky, gumové expandery… Ťažisko cvičení je zamerané najmä na problémové partie brušného, sedacieho a stehenného svalstva.

POWER JOGA (FITNESS JOGA, ACTIVE JOGA)

Cieľom pravidelného cvičenia Power jogy je harmónia tela, psychiky a mysle. Power joga uvoľní, posilní a zaťaží súmerne svaly celého tela. Odstráni sa dysbalancia (nerovnováha svalov), ktorou v súčasnej dobe trpí väčšina populácie. Zlepšuje flexibilitu, silu, zachováva prirodzenú hybnosť kĺbov, vyrovnáva skoliotické držanie tela, zlepšuje hybnosť a pružnosť chrbtice. Power joga neprináša mohutné bicepsy, ale ponúka vyvážený prístup k udržaniu telesnej kondície, zlepšeniu pohybového aparátu, zdokonalenie postoja a pohybovej koordinácie. Odpočiniete si, nebudú vás bolieť kríže, spevníte si panvové dno, doplníte energiu a budete sa cítiť oveľa lepšie. „Joga“ znamená „spojenie telesnej a duševnej stránky človeka.“

PILATES

je zázračný systém pohybov, ktoré blahodarne pôsobia na telo a dušu. Cviky aktivizujú hlboký (stabilizačný) svalový systém, čím odstraňujú svalovú nerovnováhy, zmierňujú bolesti chrbtice a kĺbov a kladú dôraz na správne držanie tela.

Táto metóda koordinuje dýchanie s pohybmi, zlepšuje rovnováhu a flexibilitu, spevňuje oslabené a zároveň naťahuje skrátené svaly, zlepšuje kondíciu, skľudní myseľ, a tým zmierňuje stres.

 

ROZVRH SKUPINOVÝCH CVIČENÍ

 
8:00 – 9:00 9:00 – 10:00 10:15 – 11:15 17:00 – 18:00 18:00 – 19:00 19:15 – 20:15
Pondelok Ashtanga Joga
mysore Slávka
 Pilates
Katka
Dynamic Core Joga
Maťka
Pokročilí
SOM
Angela
Utorok Hatha Joga
Aďka
Bodyform
Alenka
Bodywork
Katka B
Streda DANCE FIT
Ivka
Pilates
Katka
Jumping
Niki
Štvrtok  Ashtanga Joga
mysore Slávka
Hatha Joga
Aďka
SOM
Angela
Bodywork
Katka B
Piatok  Bodyform
Alenka
Sobota  Ashtanga Joga
mysore Marta
Dynamic Core Joga
Maťka začiatočníci
DANCE FIT
Ivka
Nedeľa  Pilates
Katka
Jumping
Niki
Bodyform
Alenka

Solárium

SOLÁRIUM

Svetlo, ktoré solárium vyžaruje, má optimálne zloženie pre rýchle a veľmi efektívne opaľovanie ľudskej pokožky. Špeciálne lampy poskytujú pomerne vysoký podiel mierneho UV “A” opaľovacieho žiarenia. Toto predchádza spáleniu, kým súčasne vyvoláva pekné opálenie do bronzova v extrémne krátkom čase. Okrem kozmetického efektu (atraktívne opálenie) je vhodné množstvo opaľovania zdraviu prospešné pri metabolických poruchách alebo prechladnutí. Tiež veľmi dôležitým faktom je, že počas opaľovania v soláriu sa tvorí v pokožke vitamín “D”, ktorý priamo ukladá vápnik do kostí, teda pôsobí proti odvápňovaniu organizmu. Pri rôznych kožných ochoreniach, ako je akné, psoriáza, seborhea sa tiež prejavuje priaznivý efekt opaľovania v soláriu.

Pred použitím solária:

zbavte svoju tvár kozmetiky a nepoužívajte žiadne produkty slnečnej ochrany

UV žiarenie v soláriách neobsahuje takmer žiadne škodlivé žiarenie typu UV “B” a UV “C” na rozdiel od priameho slnečného svetla

počas opaľovania v soláriu používajte vždy dodávané ochranné okuliare a odporučenú solárnu kozmetiku, ktorú si je možné zakúpiť vo Fitness bare

Masáže

Klasická masáž celotelová

90 min – 28 €

Bankovanie

30 min – 18 €
45 min – 24 €

Masáž lávovými kameňmi (Hot Stones)

60 min – 32 €
80 min – 45 €

Anticelulitídová masáž

25-45 min – 25 €

Tejpovanie

6 € + materiál

Champi-indická masáž hlavy

+ masáž tváre + manuálny lifting

20 min – 22 €

Reflexná masáž chodidiel

30 min – 30 €

Lymfodrenáž

40-60 min – 30 €
60-90 min – 40 €

Chrbát-šija

30-40 min – 14 €

Telefonická objednávka – Igor Vajdík – 0918 662 880 – 0905 496 412

Stolný tenis