Fitness

FITNESS

V prvom rade by ste sa mali oboznámiť so skutočnosťou, o čom vlastne taká posilňovňa je a na spevnenie ktorých svalových partií konkrétne stroje slúžia. Nebojte sa teda absolvovať malú exkurziu našim zariadením a neotáľajte ani s otázkami smerovanými skutočnému odborníkovi v tejto oblasti. Nechajte si vysvetliť účinky i správnu techniku cvičenia, pomôže vám to vyvarovať sa nepríjemným preťaženiam, či len obyčajným rozčarovaniam z neželaného konečného efektu.

Minimálne tri úvodné tréningy by mali prebiehať formou kruhového tréningu. Slúži na rovnomerné precvičenie celého tela, teda veľkých i malých svalových partií a znamená, že v dvoch až troch sériách prestriedate cvičenie na jednotlivých strojoch. Vaše telo si touto formou oboznámenia s novým systémom zaťaženia ľahšie zvykne na pohyb.

Strečing je súčasťou každého fitness tréningu a je nielen zdravý, ale prispieva tiež k vytvarovaniu štíhlych dlhých svalov.

KARDIO

Pomocou kulturistického tréningu môžeme dosiahnuť zväčšenie objemu, väčšiu hustotu svalstva alebo dokonalejšiu vyrysovanosť. Tieto všetky znaky sa dajú pozorovať pomocou pohľadu a sú aj hlavným kritériom pri posudzovaní účinnosti tréningového zaťaženia. Na druhej strane silový tréning podporuje vyššiu hustotu kostí, zvyšuje vôľové vlastnosti, podporuje psychickú odolnosť, teda také deje a zmeny, ktoré nie sú vidieť pohľadom. Ani jedny z účinkov na organizmus nemožno podceniť a treba ich rozvíjať súčasne.

Osobitný vplyv má tréning na srdce, ktoré tvorí najdôležitejší sval v ľudskom tele. Kardiovaskulárny systém je tvorený srdcom, cievami a krvou. Jeho hlavnou úlohou je transport kyslíka do pracujúcich orgánov a následne odstraňovanie odpadov metabolizmu.

Dokonalý srdcovo-cievny systém je zárukou bezproblémového fungovania organizmu a je predpokladom optimálnej odozvy organizmu na silový tréning, čo znamená, že tréning je limitovaný úrovňou a potenciálom srdcovo-cievneho systému.

Medzi hlavné výhody kardio-tréningu patria:

  • väčší objem prečerpávania krvi
  • fyziologicky zväčšené srdce
  • zníženie krvného tlaku
  • zníženie pokojovej pulzovej hodnoty
  • zväčšenie objemu hemoglobínu
  • účinnejšie zásobovanie svalov kyslíkom
  • rýchlejšie odstraňovanie splodín z organizmu
  • zníženie cholesterolu

Solárium

SOLÁRIUM

Svetlo, ktoré solárium vyžaruje, má optimálne zloženie pre rýchle a veľmi efektívne opaľovanie ľudskej pokožky. Špeciálne lampy poskytujú pomerne vysoký podiel mierneho UV “A” opaľovacieho žiarenia. Toto predchádza spáleniu, kým súčasne vyvoláva pekné opálenie do bronzova v extrémne krátkom čase. Okrem kozmetického efektu (atraktívne opálenie) je vhodné množstvo opaľovania zdraviu prospešné pri metabolických poruchách alebo prechladnutí. Tiež veľmi dôležitým faktom je, že počas opaľovania v soláriu sa tvorí v pokožke vitamín “D”, ktorý priamo ukladá vápnik do kostí, teda pôsobí proti odvápňovaniu organizmu. Pri rôznych kožných ochoreniach, ako je akné, psoriáza, seborhea sa tiež prejavuje priaznivý efekt opaľovania v soláriu.

Pred použitím solária:

zbavte svoju tvár kozmetiky a nepoužívajte žiadne produkty slnečnej ochrany

UV žiarenie v soláriách neobsahuje takmer žiadne škodlivé žiarenie typu UV “B” a UV “C” na rozdiel od priameho slnečného svetla

počas opaľovania v soláriu používajte vždy dodávané ochranné okuliare a odporučenú solárnu kozmetiku, ktorú si je možné zakúpiť vo Fitness bare

Masáže

Klasická masáž celotelová

90 min – 28 €

Bankovanie

30 min – 18 €
45 min – 24 €

Masáž lávovými kameňmi (Hot Stones)

60 min – 32 €
80 min – 45 €

Anticelulitídová masáž

25-45 min – 25 €

Tejpovanie

6 € + materiál

Champi-indická masáž hlavy

+ masáž tváre + manuálny lifting

20 min – 22 €

Reflexná masáž chodidiel

30 min – 30 €

Lymfodrenáž

40-60 min – 30 €
60-90 min – 40 €

Chrbát-šija

30-40 min – 14 €

Telefonická objednávka – Igor Vajdík – 0918 662 880 – 0905 496 412